top of page

Ecstatic Dance

Start

03 marca 2024

Cena

80 PLN płatne na miejscu, gotówką

Kup online

Ecstatic Dance

Ecstatic Dance jest warsztatem tanecznym praktykowanym na całym świecie przez różnych ludzi, których łączy jedna pasja - miłość do tańca. Taniec nie zna ograniczeń wiekowych, kulturowych czy społecznych. Taniec znamy wszyscy - mamy go w swoim ciele, w genach. Ecstatic Dance nazywany jest także tańcem transowym, czy medytacją w ruchu. Ma on korzenie w tradycjach szamańskich, gdzie wszyscy są członkami jednego tanecznego plemienia.

Podczas Ecstatic Dance unikatowa muzyka dobrana przez doświadczonego DJ-a (DJ Daffy Duck) zabierze nas w przepiękną intencyjną podróż taneczną. To właśnie uważnie dobrana muzyka będzie naszym przewodnikiem i poprowadzi nas w wysoko wibracyjną przestrzeń. Różnorodne rytmy z całego świata zainicjują spontaniczny taniec, poprzez który rozluźnimy ciało, uwolnimy emocje, doświadczymy siebie oraz nawiążemy autentyczny kontakt z otoczeniem. Muzyczny trans często prowadzi do naturalnych stanów radości, ekstazy, lekkości bycia.

Jeśli jesteście miłośnikami świadomego tańca, z pewnością spodoba się Wam ta znana i ceniona na całym świecie forma spotkań tanecznych. Wierzymy, że poprzez taniec każdy człowiek jest w stanie odkryć, uwolnić i wzmocnić swój indywidualny potencjał, by żyć w poczuciu spełnienia. Poprzez angażowanie naszych zmysłów i wsłuchiwanie się w nasze ciała łączymy się z innymi ludźmi kształtując kolektywną świadomość.


ZARYS SPOTKNIA

  • Krąg otwierający

  • Prowadzona rozgrzewka (2-3 utwory), której celem jest wyjście „z głowy” i pomoc w byciu „tu i teraz”


  • Taniec ok 2 godzin do muzyki, która jest dobierana na żywo z uwzględnieniem tego, jaki jest przepływ energii na sali. Każdy tańcząc ma swobodę w tym jak się wyrazić. Jest przestrzeń na indywidualny taniec intuicyjny, kontakt impro, taniec w relacji z jedną lub kilkoma osobami, stanie czy siedzenie i poczucie siebie w ciele oraz jakąkolwiek inną formę jaką poczujesz. Wszystko na zasadzie spontanicznego ruchu, który przez Ciebie przepływa, bez schematów i ograniczeń, w zgodzie z samym sobą.


  • Na koniec 1-2 utwory na wyciszenie.

  • Krąg zamykający, w którym można podzielić się swoimi wrażeniami lub pobyć w grupie i zachować to doświadczenie dla siebie.


ZASADY WYDARZENIA:

  • Tańczymy boso (to pozwala nam na uziemienie, skarpetki są OK)

  • Tańczymy bez rozmów (to pomaga osiągnąć głębszy stan koncentracji, bez słownych instrukcji od prowadzących - poza wstępem, bez rozmów wśród tancerzy)

  • Tańczymy bez substancji wspomagających (nie stosujemy narkotyków/alkoholu).

  • Nie używamy telefonów, kamery/wideo.


START 18.00

Karolina, Robert i Łukasz Bruce SynSłońca

Nauczyciel

Karolina

bottom of page