top of page

joga księżycowa i rozciągająca

łagodnie i dla każdego

joga księżycowa i rozciągająca
joga księżycowa i rozciągająca

Joga księżycowa

Joga księżycowa to łagodna praktyka harmonizująca będąca połączeniem odprężającej flow jogi sprzyjającej rozluźnieniu tkanki mięśniowej, z regenerującą yin jogą działającej na tkankę łączną.


Flow jogę charakteryzują powolne, płynne ruchy, połączone z oddechem oraz skupienie na wnętrzu i podążanie za wskazówkami płynącymi z ciała, wraz z ruchem w rytm oddechu i muzyki szukamy napięć w ciele i subtelnie, stopniowo je rozluźniamy powiększając zakres ruchu i elastyczność ciała.


Yin jogę charakteryzują statyczne pozycje, w których zakresy ruchu w ciele powiększają się bez użycia siły mięśni, a dzięki rozluźnieniu tkanki łącznej, ścięgien, powięzi i więzadeł. Praktyka sprzyja także zwiększeniu cyrkulacji krwi i nawilżeniu torebek stawowych. Jest także doskonałym przygotowaniem do siedzącej medytacji dzięki dłuższemu niż zazwyczaj pozostawaniu w pasywnych asanach.


Zajęcia o niskim poziomie intensywności dla osób zmęczonych codzienną aktywnością, potrzebujących regeneracji i odprężenia, znakomite uzupełnienie energetycznej praktyki ashtangi.


Zajęcia otwarte, spoza ścieżki jogina.


Joga rozciągająca

Zajęcia jogi, które redukują napięcia i przywracają sprawność ciała, przeznaczone dla każdego

używając prostych pozycji z jogi będziemy łagodnie się rozciągać, zwiększać ruchomość stawów i zmniejszać napięcia powstające w ciele na skutek stresu lub przepracowania.


Rozciąganie jest niezwykle ważnym elementem zarówno w jodze, jak i w innych aktywnościach fizycznych.

Dzięki jodze rozciągającej poprawia się ogólną sprawność całego ciała przywracając mu siłę i zdrowie. Pozbywamy się także napięcia w mięśniach, niwelujemy również wszelkie napięcia psychiczne. Polecane dla wszystkich, również początkujących.


Zajęcia otwarte, spoza ścieżki jogina.


Jak zacząć?

Zajęcia na poziomie otwartym, zarezerwuj miejsce tutaj, minimum dwie godziny przed startem.


Niezbędnik

  • wygodny, niekrępujący ruchów strój do ćwiczeń

  • mata do jogi, jeśli nie masz swojej maty możesz kupić lub wypożyczyć na miejscu

  • ćwiczymy boso

bottom of page