top of page

ścieżka jogi yin i yang

które zajęcia są dla Ciebie?

ścieżka jogi yin i yang
ścieżka jogi yin i yang

Czym jest ścieżka jogi yin yang?

Ścieżka jogi jest jedna. Ścieżek jogi jest tak wiele jak praktykujących. Wybierz tę którą, czujesz, że jest dla Ciebie. Obie są właściwe. Możesz wybrać jedną z nich lub je ze sobą połączyć, doskonale się uzupełniają. Ścieżka Yang to praktyka ashtangi, oparta na strukturze i stałych zasadach bardziej wymagająca i dynamiczna, Yin bardziej otwarta na zmienność, modyfikacje, łagodniejsza gdzie flow czyli płynność jest nadrzędnym elementem praktyki. Obie ścieżki mają swoje kroki, które dobrze jest stawiać powoli i z rozwagą. Yin i Yang, podział na ścieżki jest bardzo umowny, to nie podział na style jogi. To rozróżnienie , który ma na celu jedynie ułatwić Ci wybór zajęć pomiędzy strukturą (ashtanga) a większą swobodą łagodną jej formą (vinyasa).


Od czego zacząć

Wybierz ścieżkę Yang lub Yin, czyli ashtanga lub vinyasa, następnie zrób 1 krok, a potem podążaj kolejnymi korkami 2, 3, 4, 5 - jak wyglądają kroki? Kliknij tutaj.


Co wybrać?

Jeśli chcesz praktykować nieregularnie lub łagodną formę jogi wybierz zajęcia z poza ścieżki jogina : jogę księżycową, jogę rozciągającą, jogę i rolowanie, zdrowy kręgosłup, aerial regeneracja, aerial sretching, stretching.


Jak zacząć

kliknij w wybrany krok poniżej, by do niego przejść lub przewiń w dół:

1. krok na ścieżce jogi

2. krok na ścieżce jogi

3. krok na ścieżce jogi

4. krok na ścieżce jogi

5. krok na ścieżce jogi


1. krok na ścieżce jogi

ŚCIEŻKA YANG: Ashtanga

Kurs jogi dla początkujących ashtanga jest warunkiem uczestnictwa w innych zajęciach ashtanga jogi. To podstawa i punkt startowy na ścieżce jogina. Kurs obejmuje 5 spotkań, które pozwolą poczuć się komfortowo na wszystkich zajęciach. Na kursie nauczysz się powitań słońca, pozycji stojących oraz prawidłowego oddechu w trakcie praktyki. Po ukończeniu kursu zapraszamy Cię na cykl zajęć dla początkujących (na co najmniej 24 zajęcia), gdzie usystematyzujesz swoją wiedzę i zapoznasz się nowym materiałem. Po nim możesz rozszerzyć swoją wiedzę na zajęciach dla średnio zaawansowanych. 

 

ŚCIEŻKA YIN: Vinyasa

Zajęcia dla początkujących Slow Vinyasa to zajęcia przeznaczone dla osób które ukończyły kurs jogi dla początkujących ashtanga lub praktykowały wcześniej styl jogi vinyasa.


2. krok na ścieżce jogi

ŚCIEŻKA YANG: Ashtanga

Zajęcia dla początkujących Ashtanga to cykl co najmniej 24 zajęć, na których usystematyzujesz swoją wiedzę z Kursu dla Początkujących Ashtanga. Jest on konieczny, aby wziąć udział w zajęciach dla średnio zaawansowanych.

 

ŚCIEŻKA YIN: Vinyasa

Zajęcia dla początkujących Slow Vinyasa to zajęcia przeznaczone dla osób które ukończyły kurs jogi dla początkujących ashtanga lub praktykowały wcześniej styl jogi vinyasa.


3. krok na ścieżce jogi

ŚCIEŻKA YANG: Ashtanga

Kurs dla średnio zaawansowanych ashtanga, to sposób na kontynuację nauki w formie kolejnego kursu, obejmującego 5 spotkań. Na kursie rozwiniesz swoją praktykę, nauczysz się pozycji siedzących pierwszej serii (do navasany) oraz tego jak przygotować swoje ciało do bardziej wymagających pozycji. Po tym cyklu możesz uczestniczyć w zajęciach ashtanga vinyasa.Warunkiem uczestnictwa w kursie dla średnio zaawansowanych jest wcześniejsze uczestnictwo w kursie dla początkujących ashtanga oraz cyklu co najmniej 24 zajęć dla początkujących ashtanga.

 

ŚCIEŻKA YIN: Vinyasa

Vinyasa flow to zajęcia dla średnio zaawansowanych. Na te zajęcia zapraszamy po ukończeniu cyklu co najmniej 12 zajęć dla początkujących vinyasa slow. To zajęcia przeznaczone dla osób średnio zaawansowanych, po kursie jogi dla średnio zaawansowanych ashtanga lub osób, które praktykują już styl jogi vinyasa,


4. krok na ścieżce jogi

ŚCIEŻKA YANG: Ashtanga

Ashtanga vinyasa to dynamiczne zajęcia dla średnio zaawansowanych. Na ashtanga vinyasę zapraszamy po kursie dla początkujących ashtanga, ukończeniu cyklu co najmniej 24 zajęć dla początkujących ashtanga oraz cyklu 5 spotkań kursu dla średnio zaawansowanych ashtanga. Aby przejść do kolejnego kroku zapraszamy do uczestnictwa w 12 zajęciach ashtanga vinyasa. 

 

ŚCIEŻKA YIN: Vinyasa

Vinyasa flow to zajęcia dla średnio zaawansowanych. Na te zajęcia zapraszamy po ukończeniu cyklu co najmniej 12 zajęć dla początkujących vinyasa slow. To zajęcia przeznaczone dla osób średnio zaawansowanych, po kursie jogi dla średnio zaawansowanych ashtanga lub osób, które praktykują już styl jogi vinyasa.


5. krok na ścieżce jogi

ŚCIEŻKA YANG: Ashtanga

Mysore to praktyka własna z nauczycielem, podczas której nauczyciel obserwuje, koryguje oraz nadaje kierunek Twojej praktyce. W zajęciach mysore możesz wziąć udział po ukończeniu kursu dla początkujących ashtanga, cyklu co najmniej 24 zajęć dla początkujących ashtanga, cyklu 5 spotkań kursu dla średnio zaawansowanych ashtanga,  12 zajęć ashtanga vinyasa.

 

ŚCIEŻKA YIN: Vinyasa

Vinyasa power to dynamiczna, wymagająca praktyka, gdzie próbujemy wejść w różne, trudne pozycje, testujemy swoje granice, szukamy w tym równowagi, ale przede wszystkim doskonale się bawimy.  Są to zajęcia, na które zapraszamy przede wszystkim osoby z regularną praktyka jogi, min rok. Zapraszamy też tych, którzy lubią wyzwania, intensywną praktykę, ale jednocześnie potrafią się bawić ruchem, płynnością, wysiłkiem nie traktując trudnych asan jako konieczność, ale jako zaproszenie do sprawdzenia swoich możliwości. Aby uczestniczyć w zajęciach vinyasa power rekomendujemy ukończenie wszystkich kroków na scieżce YIN: kursy, zajęcia slow i flow, oraz osoby z ugruntowaną praktyką.


Niezbędnik

  • wygodny, niekrępujący ruchów strój do ćwiczeń

  • mata do jogi, jeśli nie masz swojej możesz wypożyczyć (koszt: 10 PLN)

  • ćwiczymy boso


Zajęcia wg. grafiku


Jak dołączyć z kartą benefitową.

bottom of page